Proszę czekać...
zamknij

Firmy w kategoriach

Jak skutecznie pozbyć się rozstępów?

Oprócz tego jednak pojawianie się na skórze rozstępów może być również skutkiem na przykład treningu kulturystycznego lub niektórych chorób wewnętrznych.

Co warto wiedzieć o rozstępach?

 

Wbrew temu, co nieraz się sądzi, rozstępy nie są problemem tylko i wyłącznie estetycznym zaś usuwanie rozstępów to zabieg przede wszystkim medyczny,. Oczywiście, rozstępy na biodrach (szczegóły na tej stronie), brzuchu lub w okolicach pachwin szpecą nasze ciało i mogą być problemem dla osób, którym zależy na nieskazitelnym wyglądzie. Jednak rozstępy to przede wszystkim dość poważny problem dermatologiczny, który niestety często jest lekceważony. Tymczasem, zaniedbywanie go może prowadzić nawet do trwałego uszkodzenia powierzchni skóry, co po pierwsze sprawi, że leczenie rozstępów będzie o wiele trudniejsze i bardziej kosztowne, a po drugie niemal na pewno pozostawi na skórze szpecące blizny. Na dodatek, w miejscach zmienionych chorobowo przez rozstępy nasza skóra jest bardziej podatna na szkodliwe działanie różnych czynników, takich jak na przykład słońce.

 

Jak skutecznie pozbyć się rozstępów?

Najczęstszą i najbardziej popularną metodą jeżeli chodzi o usuwanie rozstępów są różnego rodzaju kremy, maści oraz inne preparaty medyczne tego rodzaju. Problem z tą metodą leczenia jest jednak taki, że wykazuje ona ograniczoną skuteczność (skóra wielu osób zwyczajnie nie reauguje na substancje zawarte w maściach lub kremach), a ponadto jest bardzo czasochłonna (zanim zobaczymy pierwsze efekty, może minąć nawet kilkanaście tygodni). W porównaniu z tym, usuwanie rozstępów przy pomocy zabiegów laserowych wykazuje stuprocentową skuteczność a ponadto efekty są natychmiastowe. Co ważne, po prawidłowo przeprowadzonym zabiegu laserowego usuwania rozstępów skóra regeneruje się bardzo szybko i nie wykazuje tendencji do ponownego pojawiania się zmian chorobowych.